Sportowa oferta dla gdańszczan w różnym wieku i stopniu sprawności fizycznej.

Znajdą tu Państwo między innymi informacje na temat różnego rodzaju imprez sportowych, rekreacyjnych, w których organizacji liderem jest Gdański Ośrodek Sportu. Dostępny jest kalendarz wydarzeń, który pozwala zaplanować udział w zawodach na przestrzeni całego roku.

Informacje o basenach i możliwości skorzystania z czterech funkcjonujących obiektów znajdują się w kategorii Pływalnie miejskie.

Program Aktywuj się w Gdańsku to innowacyjny projekt realizowany przez GOS od 2013 roku. Tworzy go cykl bezpłatnych aktywności, które odbywają się regularnie, nie rzadziej niż raz w tygodniu. Zajęcia skierowane są do mieszkańców Gdańska, a wśród nich znaleźć można dedykowane specjalnie dla seniorów. W realizacji programu wykorzystywane są obiekty miejskie oraz ciekawe plenery, np. plaża czy Park im. R. Reagana.

Listę kąpielisk morskich działających w sezonie letnich wraz z pełną ofertą wypoczynku na plaży znajdą Państw w kategorii Kąpieliska Morskie w Gdańsku.

Żaglowiec "Generał Zaruski" to flagowa jednostka Miasta Gdańska, na której w żeglarskiej edukacji uczestniczą dzieci i młodzież z całego kraju. Kilka razy w roku odbywają się również ogólnodostępne rejsy, w których udział mogą wziąć gdańszczanie zainteresowani tradycyjnym żeglarstwem.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą i aktywnego uczestnictwa w imprezach i programach oferowanych przez Miasto Gdańsk!